Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více...
 

Výsadba stromů

Důležitost výsadby

Na jejím provedení závisí v budoucnu celý život stromu. Správná příprava a výběr stanoviště napomáhají stromu k tomu, aby se rychleji ujmul na novém místě.

Základní kroky výsadby

  1. Výkop mělké a široké jámy

Jáma je potřeba vykopat min. 1,5 širší než je průměr kořenového balu. Dostatečně široká jáma pomáhá k lepšímu rozšíření kořenů okolní půdou, dochází tím k lepšímu zakořenění a strom tak může získávat vodu z dostatečně velkého objemu půdy. Hluboká by ale jáma měla být pouze jako kořenový bal, měl by být viditelný kořenový krček stromu.

  1. Umístění stromu do správné výšky

 

Je-li strom zasazený příliš hluboko, může dojít k poškození kmenu stromu různými hnilobami. Strom je lepší zasadit 2-4 cm nad kořenový krček. Při výsadbě je důležité pamatovat na to, že strom může v zemi ještě mírně sesednout, proto je lepší zasadit ho o trochu výš. Navíc většina kořenů čerstvě zasázeného stromu roste ve svrchních 30 cm půdy – čím hlouběji zasázíme, tím hůře se budou kořeny rozrůstat.

 

  1. Narovnání stromu v jámě

 

Než začneme jámu plnit, je důležité zkontrolovat strom z různých úhlů, zda je umístěn svisle. Pokud bychom měli strom vybočený k jedné straně, mohlo by dojít k jeho vyvrácení.

 

  1. Zasypání jámy jemně, ale pevně

 

Při zasypávání jámy je lepší pracovat postupně. Když zasypeme jámu najednou a upěchujeme ji, mohlo by dojít ke vzniku vzduchových kapes, které by mohli způsobit zaschnutí kořenů. Lepší je tedy jámu vyplnit asi do jedné třetiny a pevně upěchovat zeminu a tímto způsobem pokračovat dokud není jáma plná a strom pevně usazen.

 

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
Tel.: +420 604 124 508
Všechny realizace
Kontakt
5.května 249/7b
Měšice 250 64

Telefon: +420 602 124 508
E-mail: info@zahradnicke-sluzby.eu
Napište nám