Pískování

Pískování znamená  vpravení bílého křemičitého písku do trávníkového porostu, za účelem zkvalitnění půdy. Pravidelným pískováním se výrazně zlepšuje vegetační vrstva trávníku, zlepšuje se propustnost vrchní vrtvy  pro vodu, vzduch a živiny a tím se zlepšuje půdní struktura. Přispívá k udržení provzdušnění povrchu půdy, čímž zajišťuje lepší dýchání kořenů.

Pískování přispívá k odbourávání a nižší tvorbě travních plstí a mechů. Zrychluje povrchové osychání travní plochy po dešťových srážkách, či automatickém zavlažování. Pomáhá vyrovnávat menší nerovnosti po celé travní ploše. Také přispívá k rychlejšímu odnožování trav.

Většinou provádíme po vertikutaci nebo aerifikaci. Písek vyplní  otvory, které při aerifikaci a vertikutaci vznikají. Tím nejlépe zajistíme regeneraci trávníkového porostu. Může se provádět i bez aerifikace a vertikutace. A to zejména u trávníků založených na těžkých a tvrdých půdách. Při každém pískování přispíváme k vytváření lehčí a propustnější vrstvy pro lepší růst a kořenění trávníku.

Jestliže provádíme pískování trávníku na ploše, která je vybavena automatickým zavlažovacím systémem, musíme pískování provádět v minimální vzdálenosti 10cm od výsuvného postřikovače. Předcházíme tak špatné funkci postřikovače a jeho případnému poškození.

Pískování se provádí jemným křemičitým pískem o zrnitosti 0,25 – 2 mm v dávce 4 – 9 l/m2 .  Písek lze také namíchat s travním substrátem a tím ještě více obohatit výživu trávníku.

Pískování provádíme u větších ploch speciálními stroji, u menších ploch je vhodné použít aplikační vozíky a rozmetadla hnojiv. Je nutné dbát na rovnoměrné rozprostření písku po celé ploše trávníku tak, aby nikde nedošlo k úplnému překrytí trávníku. Písek velmi úspěšně srovnáme smikováním a  zatahovací sítí ( podobně se také používá k úpravě antukových hřišť). U menších ploch postačí hrábě.

 

Cíl pískování trávníku

- zlepšení vegetační vrstvy trávníku

- zvýšená prostupnost vody, vzduchu a živin

- odbourávání a nižší tvorba plstí a mechů

- zrychlené osychání travní plochy

- vyrovnání menších nerovností v travní ploše

- rychlejší odnožování trav

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 602 124 508
+420 774 029 019
Všechny realizace